Битката за челото стана непредвидима

Само шест точки делят първият от петият в класирането

Битката за челните позиции в класирането на АНЛ - Габрово, става все по - непредвидима. След изиграването на петият кръг от плейофите, разликата от лидера в Premier League и петият в класирането, е само шест точки, или иначе казано, две победи разстояние.

Начело остава тима на Копакабана, с 65 т., въпреки загубата си от Палаузово/ Интерпауър/, с 1:4. Хеттрик за победителите отбеляза Иван Лесев, завърнал се след контузия. С тази победа, палаузовци затварят челната петица, с 59 т.

На второ място излезе тима на 2+2, с 64 т., който през 2016 г. е допуснал само едно равенство. През изминалата седмица, селекцията на Тодор Гутев записа две важни победи. В отложен мач, изигран в Четвъртък, бе победен отбора на Палаузово/ Интерпауър/, с 4:2, след хеттрик на Светлин Иванов. В Неделя, 2+2 постигна и победа над ВАС Етъра, с 3:1, като с хеттрик този път се отличи голмайстора на тима, Радослав Гутев.

На трето място с 62 точки остава тима на ВАС Етъра, а с 61 е отбора на Laziale, който в този кръг почиваше.

В последната среща от Premier League, ФК Ястребите победиха Приятели, със 7:3. Цветомир Йовчев изведе своите напред, с два гола още в началните минути, но Ястребите обърнаха развоя на срещата, с по два гола на Димчо Данов, Кирил Стойков и Петър Недялков.

В Championship, също се получават много интересни и динамични мачове.

Владимир Ангелов се превърна в герой за Магазинът "Катрин", след като наниза хеттрик, за крайното 3:2 над Трите Хикса. Със своите голове, той донесе обрат в резултата, след като до последните минути неговият отбор губеше мача.

Омега и Гипсострой 08 не излъчиха победител, завършвайки 2:2. Добриян Савчев и Георги Маврев бяха точни за Омега,а Радослав Драганов им отговори с два гола за Гипсострой. На тяхната врата добро представяне записа титулярният защитник Ганчо Коларов.

ФК Експрес постигна класическа победа над Ceratizit, като два гола за успеха вкара Христо Симеонов.

Наградите за най - красив и най - бърз гол от предният кръг също бяха връчени на спечелилите. За най - красив гол на 4 кръг, стекче бира получи Пламен Ацаров от ВАС Етъра, а за първият кръг, Стефан Стефанов от Приятели. Ваучер от пицария ФРЕШ, за вкусна пица по избор, като най - бърз голмайстор на 4 кръг, спечели Тихомир Танев от Ceratizit.

Следващата Неделя, 24 Април, точно в 12.00 ч., стартира и поредният, шести кръг, от третият, плейофен полусезон, на АНЛ Габрово. Заповядайте на сп.комплекс Трендафила.