КЦМ-ОЦП безкомпромисен към съперника си от Бургас

В 1/16 финален мач от Лига България пловдивският КЦМ-ОЦП и бургаският Гард Ейч.Ем.Ес. си дадоха среща на неутрален терен в Сливен. Късната петъчна вечер не попречи на двата отбора да се организират за този мач и подходиха с необходимата сериозност към него. Двата отбора излезнаха пределно мобилизирани, което си пролича още на загрявката преди мача. Двубоят започна без никакво разузнаване и светкавична атака на пловдивчани, които още преди да изтече първата минута вече водиха с 1-0. Това успокои играта им и те започнаха да налагат своя стил с много подавания и умело задържане на топката. Бургазлии разчитаха повече на дълги подавания към своя нападател Сл.Костенски, който единствен в атака се опитваше да тормози противника. Играчите на КЦМ-ОЦП наложиха териториален натиск и засипаха вратата на Гард Ейч.Ем.Ес с удари от всякаква дистанция, които вратарят отразяваше. Така се стигна до един корнер в 13 минута, изпълен бързо от Р.Генев, който подаде на В.Сердарски, след което се стигна до втори гол. Изоставайки с 2 гола бургазлии изнесоха играта малко по-напред и на свои ред започнаха с удари към отсрещната врата. Това доведе до гол, с който се върнаха в мача. Незнайно защо в тези минути те започнаха безмислени и безпричинни реплики по повод някой съдийски отсъждания, вместо да насочат усилията си в гонене на неоходимия резултат. До края на полувремето отборите си размениха по още един гол, като този на  Гард Ейч.Ем.Ес. беше дълбоко в добавеното време на първото полувреме, след изпълнение на нарушение и излишни спорове от тяхна страна.

Второто полувреме измина изцяло под диктовката на КЦМ, който беше по-креативният тим. Пловдивчани показаха дисциплинирана игра в защита и не дадоха шансове на съперника си, който се отчете с няколко далечни удара. В определени моменти играта беше накъсвана с тактически нарушения. Вратарят на Гард Ейч.Ем.Ес. Димитър Митев показа невероятна класа, спасявайки поредица от удари на Д.Байрев, В. Гуджев и В. Сердарски. Все пак в някой ситуации той беше безпомощен, а с края на мача резултатът растеше, за да се стигне до крайното и напълно заслужено 7-2. Връх на превъзходството си пловдивчани демонстрираха в последната минута, когато Ал. Стойчев навърза цялата защита на бургазлии и асистира на Н.Праматаров, който на празна врата реализира последния гол в мача. По този начин КЦМ-ОЦП вече очаква следващият си противник в турнира и показва амбиции за финалната четворка.