Bohemians и Каменица-Интернационал на полуфинал за OPEN CUP ГФЛ

С два доста интересни двубоя, започна надпреварата OPEN CUP ГФЛ. Първите четвърт финали се оказаха доста интересни и изпълнени с всички футболни мотиви. Bohemians и Гяволите се захапаха в луда надпревара, като двата отбора си разделиха игровото време почти по равно. И когато всичко показваше равенство в старта на надпреварата, Асен Кузманов вкара три минути преди края на срещата, оформяйки крайното 4:3 в полза на "бохемите". Така небесно-сините си намериха място на полуфиналите, където ще чакат победителят от Торнадо - Щ+Щ.

Старият познайник на ГФЛ АФК Земетръс 2012, които пропуснаха сезон 2014, направиха опит да се завърнат в ГФЛ, но за тяхно съжаление загубиха злощастно с 3:5 от набиращия все по-голяма инерция тим на Каменица-Интернационал. "Червените" не дадоха инициативата през целия мач, като със самия му старт започнаха постепенно да налагат волята си, като поведоха стабилно в резултата. През втората част обаче, "земетръсите" разклатиха яко нервите на своите съперници, а те доста наивно паднаха в капана на съперника си. В резултат преднината бе намалена до 1 гол, Христо Григоров изпусна нервите си и бе изгонен от срещата, а още двама души бяха украсени в жълто. Това развали прекрасния мач до този момент и беше на път да развали празника. Все пак страстите утихната сравнително бързо и с гол Николай Моевски в 49 мин, бе сложена точка в спора. Така Каменица-Интернационал чака на другия полуфинал победителят от ELMA-S и Марица.