Започна се! Шестнадесет тима в спор за титлата

Без изненади в първия кръг

Дългата зимна пауза приключи. Вторник вечер отец Иван от пловдивската митрополия и Георги Титюков - заместник кмет на Пловдив, дадоха старт на шестия сезон на "ВИСША ЛИГА" на "Градска Футболна Лига". На уникалния терен на новопостроения многофункционален спортен център при "Младежки център - Пловдив", вторник вечер и сряда вечер се извъртя първия кръг на най-силната селекция от отбори, от създаването на лигата до сега.

Още с първите срещи стана ясно, че фаворитите за титлата няма да подценяват никой и са пределно мобилизирани за победи. Бронзовия КЦМ-ОЦП даде начало с гръмкото 10:1 срещу Десант-68. В същото време шампиона КЦМ-ООП забуксува срещу новакът Бактрейд, който набързо поведе с 2:0. Наложи се "сините" да се събудят спешно от зимния си сън и с голове в последните 8 минути на срещата, стигнаха до победното 2:4.

Мачът на деня безспорно бе Ф.К. ОАЗИС - AFC KARMES. Мъжки футбол, два червени картона, обрати в резултата и в крайна сметка "златен гол" на Гюрсел Вели в 44 минута донесе победата с 3:2 за "червените". В същото време, игралият тежък бараж, само 24 часа по-рано, тим на Спартак, изглеждаше беззъбо срещу ФК Даяна, от което ексшампиона се възползва на макс и нанесе съкрушително 10:0 на съперника си.

В сряда двукратния шампион на Пловдив и България VIP Dent изсипа футболната си ярост, за пропуснатата титла през 2015г, върху главите на Балканска Гозба, нанасяйки им най-тежкото поражение в тяхната история - 13:2. "Черно-белите" дадоха ясна заявка, че и през 2016г целта е една - трета шампионска титла.

Новакът АПФК Пловдив направи труден дебют срещу определено най-коравия тим на ВИСША ЛИГА в последните 2 години - Младежка 1. Подсилени в състава си от шампиона на България за 2015г и национал Стоил Фърцов, "черно-жълтите" стигнаха до инфарктен обрат едва 60 секунди преди края на срещата, след като "младежите" бяха повели с 2:0 до полувремето.

Още един дебютант в групата спечели първата си среща - Пълдин Атлетик шокира Лаос и ги зашлеви звучно за 6:3. "Червено-белите" показаха доста стабилна игра и с това показаха, че ще се опитат да бъдат фактор в шампионата. Въпреки желанието си, ФК Искър не успя да открие играта си срещу само шест от Фитон и "зелените" спечелиха с 5:0, стартирайки блестящо сезона.

Турнирът на Градска Футболна Лига продължава на 1 и 2 март, когато са мачовете от 2 кръг: