5:5 завърши непредвидимият мач "Стенимахос"- "Есетра Комерс"

С резултат 5:5 завърши оспорваният двубой между отборите на „Стенимахос“ и „Есетра Комерс“ от ГФЛ Асеновград. Тази вечер публиката на спортен комплекс „Арена“ се наслади на една наистина приятна за окото игра. Интригата в мача започна да се развива едва в 13- тата минута. Дотогава, наблюдавахме техничност и главно игра в защита. След като всеки един от отборите прецени възможностите на съперника, и двата тима сякаш едновременно се активираха и наблегнаха на атаките. Резултатът откри Илия Чолаков от „Есетра Комерс“. Само две минути по- късно, обаче, Дормушали Саидходжа от „Стенимахос“ изравни за 1:1. Така, до края на изпълнения с емоции двубой, резултатът бе непредвидим. Голове се отбелязваха от футболисти ту на единия, ту на другия отбор, докато най- накрая се чу последният съдийски сигнал, който стопира резултата на 5:5. Заслуга за равенството имат още и двамата вратари, които спасиха немалко трудни удари към своите врати. Голмайстори в днешния интересен двубой за „Стенимахос“, освен Дормушали Саидходжа, станаха също и Борислав Сираков и Румен Генев. За „Есетра Комерс“, пък, освен Илия Чолаков, точен бе и Любомир Аргиров. След това равенството временният лидер в класирането- „Стенимахос“- успя да удържи върха.

Автор: Атанаска Маркова