Siza Sport спечели КУПА АРЕНА

Отборът на FC Siza Sport пречупи коравият тим на Select и стана носител на КУПА АРЕНА за 2015г. "Изкрящо-зелените", които правят най-силния си сезон с Градска Футболна Лига, достигайки до полуфинал в "КУПАТА НА ПЛОВДИВ", грабнаха трофея, след като успяха да изиграят перфектно втората част на срещата.

Очаквано Select започнаха срещата по-активно, като постепенно притискаха съперника си в собствената му половина. Siza отвръщаше с плахи контра атаки, но впечатлението което оставаха бе за прибрана игра, ориентирана в защитен план. Двата тима бяха договорили в съставите си да използват играчи, които липсват в основните списъци (или търпяха наказание). Така по-доброто начало на срещата за "тъмно-сините" бе материализирано с гол на Димитър Витанов, след асистенция на Спас Шиндаров. До края на полувремето Select пропусна да реши мача в своя полза, като почти всички нападатели в тима пропуснаха по едно положение. Това обаче не остана ненаказано, секунди преди края на частта, Николай Павлов изравни резултата, след грешка в защитата на "сините".

След почивката Select продължи да бъде по-активния отбор, но изравнителното попадение даде увереност на Siza Sport. Заредуваха се двуостри атаки в двете посоки, но попаденията липсваха. В 31-та минута Светослав Каламов бе изпуснат и "зелените" стигаха до пълен обрат. "Сините" тръгнаха по-масирано в атака, а Siza търпеливо изчакваше своя момент. И той не закъсня. Николай Павлов изведе Камен Апостолов и резултатът стана 3:1 в 42 минута. Това попадение сякаш прекърши Select и въпреки, че Димитър Витанов реализира отсъдената дузпа за нарушение срещу Мустафа Мехмедов в 45-та минута, за повече сили не достигнаха.

Ето по този начин футболистите на FC Siza Sport спечелиха първия си трофей от дългата си кариера в Градска Футболна Лига. Трофеят им бе връчен лично от заместник кмета на град Пловдив - Георги Титюков, отговарящ за спорта и младежките дейности. Това бе първият финал, изигран на новооткрития многофункционален спортен комплекс Младежки център. Вижте видео от церемонията по награждаването: