Камите в следващата фаза.

Първо място в група I на Лига България

Нова драма след изпълнение на дузпи изпрати Камите в следващият кръг на Лига България. В група I  жребият събра отборите на Камите Сливен, Гаднярите Самоков и Sutherland Global Services София. Според регламента мачовете се играха на неутрален терен, като за такъв бе избран СЦ Арена в Пловдив, като напред трябваше да продължи само първият в класирането, а вторият добиваше право на допълнителен мач-бараж. След като от Самоков не пристигна отбор, им бяха присъдени служебни загуби с 0-5, което означаваше, че мачът между Камите и Sutherland Global Services се явяваше финал в групата.

Двубоят започна идеално за Камите, които изпълниха бързо ъглов удар в 4 минута и хванаха неподготвена защитата на своя противник. Ал.Велев подаде към Ст.Белчев, който без колебание отбеляза. В тези минути момчетата от Сливен разиграваха със самочувствие, опитваха разнообразни атаки, докато софиянци стояха доста сковано на терена и мислеха предимно за защита. Така се стигна до 10 мин. когато Д.Пешев подцени една ситуация, докато изнасяше топката, която му бе отнета, след което резултатът беше изравнен. Объркани от този гол Камите започнаха да грешат по-често, като още в следващата минута ситуацията се повтори, като този път гредата помогна за да няма нов гол. Софиянци от своя страна добиха увереност и започнаха да поглеждат по-често към отсрещната врата, за което им помогна и припряността в действията на Камите, които загубиха добрия си ритъм и не приличиха на себе си. Нямаше и следа от тактическата дисциплина, която им помогна да отстранят много по-силния Фитони в предния кръг. Така се стигна и до 19 мин., когато след самостоятелна акция и удар от средна дистанция,
Sutherland Global Services отбеляза нов гол. Хубавото беше, че сливналии реагираха веднага и успяха да възстановят хикса още преди почивката за 2-2, след отличен пробив по фланга на В.Николов, който поднесе топката на крака на Ст.Белчев. Второто полувреме започна да повтаря нервността в действията на Камите, които допуснаха нов гол в 26 мин, копие на предишния, оставяйки играч с топката да напредне и да шутира извън наказателното поле. При този негативен резултат Камите започнаха да притискат съперника си, опитвайки удар след удар, като нямаха шанс пред гола, нацелвайки на два пъти гредите. Така се стигна до 41 мин, когато беше отсъден пряк свободен удар пред вратата на софиянци. Ал.Велев, който в този мач отново беше истински лидер и със своя опит и рутина водеше битката в средата на терена се нагърби с изпълнението на фаула. След силният му удар най-съобразителен се оказа В. Николов, който отклони топката във вратата и 3-3. При този резултат предстоеше изпълнение на дузпи, но все пак оставаха около 10 минути. Не трябваше обаче много време за нова грешка на Камите, които в опита си да направят смяна, забравиха човек сам дълбоко в своята половина, след което последва прострелна комбинация и нов гол за
Sutherland Global Services. А часовникът показваше 45 минута. В този момент Камите се втурнаха да изравняват за пореден път, последва нова порция удари от далеч, корнери и разбърквания. Две минути преди края след нов ъглов удар, изпълнен от Ал.Велев, В.Тренов успя много технично от много трудна позиция да намери далечният ъгъл и да донесе ново равенство 4-4. Така и приключи мачът, а двата отбора взеха по 1 точка. Тъй като обаче в класирането имаха абсолютно еднакви показатели се наложи изпълнението по 3 дузпи. Камите вече имаха опита от подобна ситуация и изглеждаха по-спокойни. Всъщност те показаха на няколко пъти характер, успявайки да се връщат в мача в критични моменти. С първата дузпа Ал.Велев поведе своите към победа. Софиянци обаче не се бяха предали и отвърнаха на удара. Ст.Белчев беше определен за втората дузпа, като беше безкомпромисен и отново донесе преднина. В този момент настъпи часът на вратаря на Камите - Иван Иванов, отличил се с няколко солидни изяви в редовното време. Той бе блестящ и отрази втората дузпа на
Sutherland Global Services. По този начин на А.Бончев остана задачата да сложи точка на този двубой. Също както и срещу Фитони той не трепна пред голямата отговорност и след безпощаден удар не остави никакъв шанс на вратаря, обезмисляйки последната дузпа на съперника. Така Камите успяха да преминат в следващата фаза на Лига България, която ще се проведе през пролетта. Въпреки нервният мач, многото грешки, сливналии показаха висок дух и воля за победа и напълно си заслужиха класирането за следващият кръг. Прави чест на двата отбора, че въпреки високият заряд и многото сблъсъци запазиха добрият тон и феърплея до края на мача. За софиянци остана шанса да се преборят за следващият етап, чрез още един мач-бараж.