КЦМ-ООП с фантастичен обрат над шампиона VIP Dent за КУПАТА НА ПЛОВДИВ

Финалът на турнира е КЦМ-ООП - ЛАОС

Фантастичен обрат сътвориха играчите на КЦМ-ООП срещу шампиона VIP Dent, в полуфинална среща от турнира КУПАТА НА ПЛОВДИВ, играна снощи на терена на споретен център Арена. Двата тима се срещнаха в четвъртък в спор за титлата в шампионата на ВИСША ЛИГА и VIP Dent свали от върха КЦМ-ООП, след победа с 5:2. Очакванията бяха за нова победа за шампионите за 2014, още повече, че и статистиката показваше 4 победи за "стоматолозите" срещу 1 победа за "орлетата" и 1 мач завършил наравно.  Пределно мобилизирани, "черно-белите" влезнаха на високи обороти в мача. В първите минути, двата тима играха доста предпазливо, с единствена мисъл да не допуснат гол, като VIP Dent владееше повече топката. Това доведе като резултат това, че първият удар към една от двете врати в срещата, бе попадениято на Ники Петров след блестящ пас на Тодор Тимонов в 7-та минута. Две по-късно "черно-белите" удвоиха чрез Христо Трифонов, след като "сините" оставиха непокрит нападателя в собствената си половина. Мустафа Мехмедов заби трети гол, след самостоятелен рейд и страховита тупалка. В края на полувремето преднината набъбна на 4:0 след гол на Тодор Тимонов.

И когато всички на терена виждаха разромна победа за VIP Dent, нещо в техния отбор се скупи. Дали заради подценяване или нещо друго, но като на шега КСМ-ООП стигна до 4:3. Първо в 29-та минута, ветеранът Марчо Дафчев поведе своите към обрат, реализирайки страхотно воле, поднесено му от Антонио Цанков. Самият Цанков напредна от ляво и след като не срещна сериозна съпротива разстреля вратарят Малонов, който до този момент в три полувремена не даваше мира на нападателите на "сините". Разколебан от това попадение, още в следващата минута, стражът на "черно-белите" изчисти топката в краката на защитника Иван Атанасов, за когото бе лесно да му я оплете в мрежата, след фронтален изстрел. Това наля гипс в краката на играчите на VIP Dent. Оттук до края на срещата те имаха доста положения за гол, но така и не успяха да пробият Пламен Стоянов, който през това полувреме спаси и невъзможното. Иван Атанасов изравни в 45-та минута, след гениално извеждащо подаване на Марчо Дафчев с пета. И когато всички се настройваха за дузпи, играчът на мача Иван Атанасов с мощен шут принуди Андрей Костадинов да отклони топката в собствената си врата, с което КЦМ-ООП стигна до финалната среща на КУПАТА НА ПЛОВДИВ. Вижте пълен запис на мачът тук:

В другия полуфинал, представителят на LA LIGА FC Siza Sport не успя да сътвори сензация и допусна поражение от ЛАОС с 5:2, с което приключи участието си в турнира. Капитанът Петко Василев поведе своя ЛАОС към финалът с попадение-красавец в 9-та минута. Венцислав Гюзелев удвои преднината в 11-та минута, след като пресече пас и с фронтален удар елиминира вратаря Шуманов. Николай Каламов върна едно попадения в 21-та минута за FC Siza Sport след добро извеждащо подаване на Петър Симеонов. ЛАОС обаче веднага отговори и до края на полувремето вкара трети гол, чрез Мирослав Пушкаров. След почивката развоя на срещата се повтори. Отново Петко Василев се разписа, след смъртоносна контра атака и безпощаден шут. Иван Филев заби пето попадение за ЛАОС в 47-та минута, а крайното 5:2 оформи Геро Янчев, с попадение за Siza Sport в 48-та минута. Жълт картон получи Ерджан Камбер (Лаос). Пълен запис на срещата може да видите тук: