Токов удар прекъсна дербито ВАС Етъра - Laziale

Копакабана и Палаузово направиха повторение на финала за купата

Токов удар и спиране на осветлението, прекъснаха дербито на 22 кръг от АНЛ Габрово, между отборите на ВАС Етъра и Laziale. Точно на почивката на мача, половината от прожекторите отказаха да работят и мача бе прекъснат при резултат 2:1 за " макароните", след два гола на Христо Минчев. Срещата ще бъде доиграна през тази седмица.

Копакабана изигра два мача през изминалата седмица. В Четвъртък, в отложена среща, бе направено пълно повторение на финала за купата с Палаузово. Мачът отново завърши 1:1 и 3:1 при дузпите за палаузовци. Развоят също бе идентичен. Както и преди седмица, Иван Лесев изведе носителя на купата напред, а отново Климент Велев изравни.

В Неделя, Копакабана победи тима на Веспа, със 7:2.Точни по два пъти бяха Мишо Михалев и Иван Стефанов.

Веспа записа и победа през миналата седмица. В много драматичен мач, с победен гол в последната секунда, бе съкрушен тима на Гипсострой 08, в отложена среща. За крайното 2:1 и двата гола вкара Александър Маринов.

Изкачващият се в класирането тим на Палаузово, записа победа в мача си от 22 кръг. С хеттрик на Иван Лесев и два гола на Христо Устапанов, бе победен тима на Омега, с 6:1.

Друг проспериращ тим, през вторият полусезон, ФК Ястребите, записа нова победа. В оспорван мач, с два гола на Цветан Димитров, бе победен Гипсострой 08, с 4:1.

Третият в класирането, 2+2, записа най - убедителната победа в кръга, 10:1 над Трите Хикса. Хеттрик наниза Стефан Петков, а по два гола добавиха Светлин Иванов и Радослав Гутев.

Данаил Савов от ФК Експрес избухна за своите, с четири гола, за драматичната победа над Ceratizit, с 4:3. С тази победа, Експрес остави битката за седмото място отворена.

В много оспорван мач, Идеал Стандарт Видима загуби от Омега, с 1:2, въпреки сериозният натиск, който упражни през второто полувреме. Точни за селекцията на Христо Мечков, бяха Добриян Савчев и Здравко Христов.

Класирането и битката за първата седмица изглеждат така, след изиграването на мачовете от 22 кръг:

8. ФК Експрес - 36т.

Бяха раздадени и ваучерите от пицария ФРЕШ, за най - бърз голмайстор и стекче бира за най - красив гол, от последните кръгове.

Следващата Неделя, предстои поредният, 23 кръг от АНЛ Габрово, а през седмицата е доиграването на срещата ВАС Етъра - Laziale и изиграването на отложената среща Веспа - Палаузово.