Палаузово е носител на Купа Габрово 2015

Драма с дузпи реши финала

Симпатичният тим, от крайният габровски квартал, Палаузово, е първият носител на Купа Габрово. До тази развръзка се стигна след драматичен финал срещу Копакабана, завършил при равенство, 1:1 и победа след дузпи, с 3:1. Преди това, палаузовци, записаха три категорични победи в предварителната си група и отстраниха тима на Ceratizit на полуфинал.

Във финалната среща те излязоха напред в резултата още през първото полувреме, след красив гол на Иван Лесев, спечелил и голмайсторският приз. През втората част, Копакабана упражни сериозен натиск и логично се стигна до изравняването, дело на Климент Велев, десет минути преди края. При ударите от бялата точка, състезателите на Палаузово бях безгрешни и след три точни удара ликуваха с купата.

Техният вратар, Станислав Калев, спечели приза за играч на финалната среща. Иван Лесев вдигна купата за голмайстор на турнира, с 13 точни попадения, а Стефан Кожухаров от Копакабана получи наградата за най - добър вратар.

В срещата за трето място, 2+2 победи трудно тима на Ceratizit, с 2:1, след два гола на Радослав Гутев.

В мача за пето място, след хеттрик на Траян Вилхелмов, Гипсострой 08 се наложи над Трите Хикса, със 7:3.

В срещата за седмо място, Омега разгроми ФК Експрес с 8:2.

Турнирът за Купа Габрово 2015, завърши с мощна заря, дело на многобройната и гласовита агитка на Палаузово, ознаменувала по този начин победата на своите любимци.