Без грешка за челната тройка

Победи за Laziale, Копакабана и ВАС Етъра

Челната тройка на АНЛ Габрово, записа победи в срещите от 20 кръг на шампионата.

В дербито на кръга, Копакабана победи 2+2, с 3:2. Двата тима изиграха нов драматичен и красив мач, само три дни след полуфинала помежду им, за купата на Габрово. С два гола за победителите се отличи, капитана им, Климент Велев.

С хетрик на Бисер Стефанов, Laziale победи Ceratizit, с 4:0, като така запази първото място в класирането.

Най убедителен от челниците, бе ВАС Етъра, сразил тима на Веспа с 6:0. По два гола вкараха Станислав Събев и Веско Караколев.

Набиращият все по - сериозна скорост, тим на Палаузово, записа поредна победа. С нови два гола се отличи Иван Лесев, за крайното 5:3 над Трите Хикса.

Гипсострой 08 записа много трудна победа над тима на Омега. Крайното 3:0 бе оформено с голове, едва в последните четири минути на мача.

Също трудна, но минимална победа, записа и отбора на месец Септември, Ястребите. С два гола на Мартин Соколов, те победиха Идеал Стандарт Видима, с 4:3.

През седмицата, в отложен мач от предният кръг, ВАС Етъра и 2+2 сътвориха може би най - зрелищният мач в лигата, до момента. 2+2 водеха с 4:1, само четири минути преди края, след хеттрик на Радо Гутев. Тогава "макароните" намериха сили за финален щурм и след три бързи гола на Христо Минчев, Веско Караколев и Сашо Аспарухов, стигнаха до крайното 4:4, а впоследствие бяха по - точни и при дузпите.

През следващата седмица предстоят финалите за Купа Габрово 2015, в Сряда и Четвъртък,а 21 кръг от АНЛ Габрово е следващата Неделя, 18 Октомври от 13.00 ч.