Камите отсрамиха Сливен

Мъжка битка, драма и победа след дузпи

В мач-бараж за попадане в груповата фаза на Лига България се срещнаха пловдивският Фитони и нашият Камите. Мачът се игра на неутрален терен в Стара Загора. За Камите това беше първи мач на това ниво, докато пловдивчани имаха опита от няколко сезона преди това. Логично мачът започна плахо за момчетата от Сливен, предвид липсата на опит, но с всяка минута те добиваха все повече увереност в крайната цел. Фитони разиграваха по-често топката и опитаха няколко удара отдалеч, но без никакъв успех. Камите играеха предпазливо, показаха много добра тактическа дисциплина и синхрон в защита. Вратарят Вл. Иванов ръководеше отлично целият отбор в дефанзивен план. Д. Пешев и А.Бончев имаха задачата да изнасят топката още от наказателното поле, предвид дълбоката преса на Фитони, като се справиха без грешка. Опитният Ал.Велев внасяше спокойствие в отбора и с няколко отлични намеси водеше битката в средата на терена. Ст. Белчев тормозеше защитата на Фитони, а В.Николов му помагаше в предни позиции. Добре се включваха в мача и А.Тренов и М. Тосков. В тези минути Камите опитваха подавания в дълбочина зад гърба на защитата, но пловдивчани добре затваряха празните пространства. Головите положения бяха малко пред двете врати, но битката на терена беше в разгара си. Така се стигна до 20 мин. когато при един удар на Велев се получи рикошет, топката попадна при Белчев, който от неудобна позиция успя да си намери пролука за удар, с който изненада Фитони и резултатът беше открит. Така и дойде почивката, а през второто полувреме Камите видяха, че победата е реална цел и заиграха с повече самочувствие. Все пак Фитони нямаше да се предаде без бой и логично натисна в опит за изравняване, с риск да получат втори гол, след няколкото светкавични контраатаки на сливналии. При една такава в 37 мин. А.Бончев излезна на чиста позиция в ляво по нападението, но ъгълът бе малък и ударът му в близкият ъгъл срещна гредата. Минута по-късно Ал.Велев се пребори за една топка, хубавият му пас намери В. Николов в празно пространство от ляво, откривайки се идеална възможност за нов гол, но ударът мина встрани от вратата. Усещайки вкуса на загубата пловдивчани затегнаха обръча пред наказателното поле на Камите и започнаха да опитват удари от всяка позиция и повече изсипани топки пред вратата. При едно центриране в 42 мин, топката попадна у непокрития Вл. Чорлев, който свали на далечната греда за П. Дашев, който на празна врата изравни резултата. Това бе и единствената сериозна грешка на сливенската защита. В оставащите минути до края и двата отбора потърсиха нов гол, но нямаха шанса да отбележат. Ж. Георгиев тормозеше Фитони, опитвайки няколко удара, но всичките в аут. Така се стигна и до дузпите - по 3 за всеки отбор. Ал. Велев пропусна първата,а Фитони поведоха чрез Пл.Цонев. При втората дузпа Ж. Георгиев беше безкомпромисен, а Л. Бързев пропусна, като отново резултатът бе равен. Решаващата дузпа на А. Бончев беше пример за характер и воля за победа, олицетворявайки мотивацията на Камите и тяхната увереност в успеха. Така Фитони бяха притиснати до стената и нервите на Д.Стойчев не издържаха, изпрашайки топката в аут, регистрирайки крайното 3-2 за Камите след дузпи. През целият мач те бяха пределно мобилизирани и амбицирани да продължат напред и напълно заслужиха успеха си.  По този начин Камите отсрами Сливен след неуспешните мачове преди няколко дни на Бодигард - 2-4 срещу Стенимахос Асеновград и Атлетико 2-5 срещу друг пловдивски отбор Select.