Купа Габрово 2015 е на полуфинална фаза

Ясни са двойките за пряката елиминация

Отпаднаха и последните въпросителни, кой ще продължи към полуфиналите и кой ще играе за 5-8 място за купата на Габрово.

В група А, ФК Експрес и 2+2 решиха в пряк двубой вторият полуфиналист. 2+2 поведе до почивката с 4:0, с два гола на Радослав Гутев, но след хеттрик на Данаил Савов за Експрес, последните минути приключиха особено драматично. Все пак, с 4:3, 2+2 вече мисли за полуфинала.

В другата среща, Палаузово победи в протоколен мач, тима на Трите Хикса, със 7:2. Четири гола отбеляза Иван Лесев, а хеттрик добави Радослав Христов.

В крайното класиране лидер е Палаузово с 9 т., пред 2+2 с 6т., ФК Експрес - 3т. и Трите Хикса без спечелена точка.

В група Б, в пряк двубой за лидерската позиция, Копакабана победи Ceratizit, с 6:2. По два гола вкараха Христо Минчев и Пламен Меразов.

С два гола на Здравко Христов, Омега спечели третото място в групата, след победа над Гипсострой 08 с 4:3.

Копакабана оглави група Б със 7 т., пред Ceratizit с 6т., Омега - 3т. и Гипсострой 08 с 1 т.

Полуфиналните двубои, за разпределение на местата от първо до четвърто и от пето до осмо, ще се изиграят през следващата седмица. Ето и програмата за тях: