ECOLUX (Кишинев) спечели MAGIC CUP в Румъния

Молдовците се справиха с конкуренцията на всички отбори в Яш.

Шампионът на Молдова по минифутбол ECOLUX (Кишинев) спечели четвъртото издание на международния турнир Magic Cup, който се проведе в Румънския град Яш. На финала Ecolux победи с 2-1 отбора Tazzmanschaft(Букурещ) в една динамична и много оспорвана среща. Tazzmanschaft откри резултата чрез национала на Румъния Раду Разван, а няколко минути преди края на първото полувреме Ecolux изравни след гол на Анатоли Дорос. Второто полувреме беше много атрактивно с положения пред вратата на Ecolux, но вратарят на молдовците Михаи Морару показа, че се намира в страхотна форма и не позволи да му отбележат нов гол. В последната минута отново Дорос се включи в контраатака и донесе победата за Ecolux с 2-1.

В малкия финал, B&B(Bucure?ti) надделя с дузпи над  Euro Dezmembr?ri(Zal?u) и спечели бронзовите медали. В края на редовното време резултатът беше равен 2-2, а при изпълнението на дузпи B&B бяха по-хладнокръвни и спечелиха с резултат 5-3.

Крайно класиране:

1. Ecolux (Кишинев)

2. Tazzmanschaft (Букурещ)

3. B&B (Букурещ)

4. Euro Dezmembrri (Zalau)

На седмо място се нареди старозагорският ЕЛ ГАЛАКТИКОС, който беше в една група с шампионите от ECOLUX (Кишинев), а на четвъртфинала бе надигран от бронзовите медалисти B&B(Букурещ).

Трофея и медалите бяха връчени от кмета на Яш Mihai Chirica, активен играч в Liberto (Iasi) и Ioan Onica?, президент на Румънската Федерация по минифутбол.