Първо място към момента за ЕЛ ГАЛАКТИКОС на MAGIC CUP

Старозагорци се класираха за 1/8 финалите

ЕЛ ГАЛЛАКТИКОС продължи доброто си представяне и във втория кръг на предварителна група А на международния турнир MAGIC CUP, провеждащ се в румънският град Яши. В късният мач днес, заралии направиха бойко реми 3:3 срещу DELTA ROM (Tulcea), след като обърнаха резултата от 1:2 до 3:2, но отпускане в края на срещата помогна на домакините да изравнят. Жельо Желев откри за ЕЛ ГАЛАКТИКОС в началото на мача. Delta Rom бързо обърнаха до 1:2, но това не разтревожи много зелено-белите. Тодор Динев изравни, а в края на полувремето кметът на Стара Загора Живко Тодоров даде преднина за отбора си.

През втората част двата тима затвориха играта и положенията за гол намаляха значително. Все пак румънците се възползваха от грешка в защитата на българите и се докопаха до крайното 3:3, въпреки, че два пропуска на "галктическите" в последните минути на срещата можеха да донесат трите точки. По регламент, отборите изпълниха дузпи, които влиаят само върху крайното класиране. Това бе мигът на вратаря Иван Желев, който с блестящи спасявания донесе морална победа с 5:4. Така ЕЛ ГАЛАКТИКОС поведоха в класираснето на предварителна група А и със сигурност ще участват в 1/8 финалите, независимо от резултатът в утрешната среща с молдовския ECOLUX от 10:45ч.